Przeciwko skrajnie – prawicowym politykom w Radzie Miasta Görlitz

Diese Website existiert in dieser Form nicht mehr. Relevante Infos befinden sich jetzt auf KRASS-OST.blog.com


Dnia 1. maja 2004 roku tysiące ludzi z Polski, Czech i Niemiec świętowało rozszerzenie Unii Europejskiej o 10 nowych państw członkowskich. Jeszcze przed uroczystościami w Goerlitz, Zittau jak i w większości miast polskich została przeprowadzona akcja opozycyjna w formie rozprowadzania plakatów i ulotek prezentujących przeciwne stanowisko niektórych obywateli.
Za pomocą ulotek próbowano zrelatywizować „niemiecką” winę, poprzez wskazanie domniemanych polskich i czeskich zbrodniarzy działających podczas i po drugiej wojnie światowej.

22. Lipca zostało zatrzymanych trzech Niemców, którzy zajmowali się w Polsce rozprowadzaniem takich plakatów. Przyznali się oni do rozprowadzania i rozklejania plakatów w Bolesławcu. Wśród podejrzanych o przestępstwo znajduje się także wybrany 13. czerwca tego roku Jürgen Hösl-Daum. Po wyjściu na jaw tego faktu określono go mianem skandalu. Zainteresowanie polemiką na temat rewizjonistycznych machinacji przeminęło bardzo szybko.

26. sierpnia w Ratuszu w Goerlitz (Dolny Rynek) odbędzie się otwarte zaprzysiężenie nowej Rady Miasta. Ponieważ skrajnie prawicowych polityków w większości saksońskich gmin zaskoczyły uzyskane dobre wyniki wyborów, jest tym bardziej ważne aby zająć jasne stanowisko w tej sprawie. Także w Goerlitz niebezpieczeństwem jest by taki odwetowiec jak Hösl-Daum zasiadał w Radzie Miasta.

Nawołujemy w ten sposób aby wykorzystać otwarte zaprzysiężenie Rady Miasta przeciwko
Hösl-Daumowi i DSU, oraz ich chęci rewizjonizmu historii i tworzenia zepsutego obrazu świata. Dodatkowo niezbędne jest nasilenie się społecznej dyskusji na temat skrajnej prawicy i rewizjonizmu historii, zanim wytworzy się podobna sytuacja do tej. Jak bardzo ważna jest otwarta polemika społeczna, uświadomiło nam ostatnie wydarzenie.

Dlatego nie popieramy
Żadnej współpracy z Hösl–Daumem i DSU w Radzie Miasta Goerlitz
Żadnego neonazizmu w Radzie
Tworzymy w ten sposób
Wyraźne, jasne stanowisko miasta na temat Wysiedlenia i Skrajnej Prawicy


Spotykamy się: 26. sierpnia 2004, godz. 15:30 przed Urzędem Miasta w Goerlitz

Stefan Schröder dla
Inicjatywy młodzieży miasta Goerlitz przeciwko rewizjonizmowi historii

Dalsze Informacje
Externer Link http://www.dsu-stoppen.de.vu
E-mail: dsu-stoppen@gmx.de


Published at 22.08.2004 - 13:18:15

 


Jetzt auch für eure Homepage - RSS Newsfeeds... HOWTO